Programy szkoleniowe

Czy jesteś gotów poświęcić kilka miesięcy, by pogłębić swoją relację z Bogiem, doswiadczyć życia w międzynarodowym zespole i służyć ludziom? Szukasz swojego miejsca w świecie misji? Udział w programie szkoleniowym będzie niezapomnianym doświadczeniem, które może na zawsze zmienić twoją przyszłość.

 • szkolenia

  Misyjny Trening Uczniostwa (MDT) - Południowa Afryka

  Co roku w dwóch kursach MDT bierze udział przeszło 100 osób z całego świata. Uczestnicy mieszkają w bazie treningowej niedaleko Pretorii i tam odbywa się większość zajęć szkoleniowych. Wykładowcami są doświadczeni misjonarze, a bloki tematyczne obejmują m.in. następujące zagadnienia: podstawy teologii, religie świata, uleczenie zranień i pojednanie, służba wśród dzieci, HIV i AIDS, służba sportowa. Uczestnicy kursu poznają możliwości zaangażowania w pracę misyjną w RPA i na świecie, uczą się duchowej dyscypliny i życia w międzykulturowym środowisku. Biorą też udział w kilku ewangelizacjach – wyjeżdżają na afrykańską wieś, uczą się dzielić Dobrą Nowiną w dzielnicy muzułmańskiej lub hinduskiej, odwiedzają bezdomnych, prostytutki, schronisko dla młodzieży. Każdemu z nich podczas całego treningu towarzyszy mentor. Wielu przedłuża pobyt w RPA do roku lub dwóch, przyłączając się do którejś z lokalnych służb OM, niektórzy odbierają powołanie do wyjazdu na misję długoterminową.

  Pierwszy kurs zaczyna się w lutym i trwa pięć i pół miesiąca (zakończenie w lipcu). Druga grupa zaczyna we wrześniu i kończy cztery i pół miesiąca później, w styczniu kolejnego roku. Szkolenie w RPA jest odpowiednie dla osób, które rozważają pracę misyjną w Afryce lub pragną rozwijać swoje powołanie. Ten znakomity program słynie z wysokiego poziomu dyscypliny i nieraz spartańskich warunków.

  Strona OM w Południowej Afryce

   

   

 • Chcesz podjąć wyzwanie?

  Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w którymś z programów szkoleniowych, skontaktuj się z nami! Odpowiemy na twoje pytania, doradzimy który program wybrać i jak sfinansować wyjazd. Kandydaci muszą mieć ukończone 18 lat i znać język angielski na poziomie komunikatywnym.

  Napisz do nas!