Misje długoterminowe

  • powolanie

  • Mam do spalenia tylko jedną świecę, jedno życie. Wolę ją spalić w miejscu ogarniętym mrokiem, niż w miejscu wypełnionym światłem.

    John Keith Falconer

Czy wiesz, że 29% mieszkańców ziemi nie ma żadnego dostępu do Ewangelii? Przeszło 2 miliardy ludzi, którzy nie mają skąd dowiedzieć się o Jezusie i zbawieniu. Jeśli chciałbyś wypowiedzieć imiona ich wszystkich, zajęłoby to 200 lat.

Czy wiesz, że swoimi umiejętnościami, talentami, czasem, a nawet słabościami, możesz służyć Bogu? Ucząc podstaw higieny w Tadżykistanie, spędzając czas z młodzieżą w Finlandii, rekrutując nowych misjonarzy w Australii, opiekując się niepełnosprawnymi w Zambii, naprawiając samochody w Egipcie, służąc uchodźcom z Syrii… są setki, tysiące sposobów, na które możesz zanieść Dobrą Nowinę tym, którzy jej jeszcze nie słyszeli.

Być może wyda Ci się to trudne – zrezygnować ze swojego dotychczasowego życia i na co najmniej dwa lata wyjechać na misję. To radykalny krok. Ale jeśli odczuwasz powołanie, w końcu odważysz się go postawić. Warto być w miejscu, które zaplanował dla ciebie Bóg!