Statek Logos Hope

 • POBIERZ BROSZURĘ W PDF

  Lh_sailing

  Statki OM rozpoczęły służbę w 1970 roku. Było to zupełnie innowacyjne rozwiązanie, które zrodziło się jako część ogólnoświatowego ruchu ewangelizacyjnego, zapoczątkowanego przez George’a Verwera i jego przyjaciół. Od tamtego czasu cztery statki (Logos, Doulos, Logos II, Logos Hope) odwiedziły w sumie więcej niż 480 portów w przeszło 150 krajach, a na pokładach przyjęły ponad 46 milionów gości. Obecnie w służbie aktywny jest największy i najnowszy Logos Hope.

  • 48+
   lat służby

  • 480+
   portów
  • 46+
   milionów gości

  Celem służby statków jest niesienie pomocy, wiedzy i nadziei wszystkim narodom świata. Odbywa się to przez rozpowszechnianie literatury (Logos Hope to m.im. największa na świecie pływająca księgarnia!), promowanie porozumienia ponad barierami kulturowymi, szkolenie młodych ludzi do owocnego życia i służby, niesienie pomocy humanitarnej i, zawsze gdy to możliwe, dzielenie się Dobrą Nowiną o Jezusie.

  W każdym porcie statek spędza kilka tygodni i w tym czasie przyjmuje zwiedzających – nieraz tysiące osób dziennie. Przeciętnie na pokładzie gościliśmy przeszło milion osób rocznie! Pływająca księgarnia oferuje 5000 tytułów – w wielu krajach jest to unikalna okazja, by zaopatrzyć się w tanią, dobrej jakości literaturę chrześcijańską i edukacyjną.

  Statek zamieszkuje międzynarodowy zespół wolontariuszy, którzy podczas pobytu w porcie, w mniejszych grupach, realizują projekty humanitarne i ewangelizacyjne na lądzie. Misjonarze ze statku działają we współpracy z miejscowymi kościołami chrześcijańskimi, starając się okazywać miłość i nieść nadzieję wszystkim ludziom, niezależnie od okoliczności życia, rasy czy pochodzenia. Od wielu lat na pokładzie statków służą także Polacy.

  Logos Hope jest dwukrotnie większy niż wcześniejsze statki OM i jako pierwszy poddany został tak gruntownej przebudowie w celu przystosowania go do celów misyjnych. Nowy statek pozwala na znacznie większą efektywność w służbie, daje możliwości organizowania urozmaiconych programów dla odwiedzających i wiele szans na osobistą rozmowę z niemal każdym odwiedzającym. Dwa pokłady do transportu samochodów zostały przekształcone w interaktywną przestrzeń Logos Hope Experience, która mieści aż do 1000 osób. Kolejne 700 osób może przebywać w tym czasie w przestrzeni audytorium Hope Theatre. 200 kajut mieści 500 mieszkańców – członków załogi i ich gości, tworząc przestrzeń bardziej przyjazną dzieciom, z lepszym zapleczem gastronomicznym i opieką zdrowotną. A wszystko po to, by jeszcze skuteczniej dzielić się Ewangelią z ludźmi na całym świecie!

  Strona internetowa statków OM
 • Służba na pokładzie

  Służba statków OM zmieniła historię współczesnych misji. Dołączając do załogi, stajesz się jej częścią! Minimalny okres służby na statku to dwa lata. Jako misjonarz na pokładzie Logos Hope będziesz częścią wyjątkowego międzynarodowego zespołu, odwiedzisz kilka-kilkanaście krajów, będziesz wykonywał etatową pracę na statku (np. kuchnia, maszynownia, księgarnia…), raz w tygodniu będziesz służyć podczas ewangelizacji w porcie, a co jakiś czas zostaniesz wysłany na dłuższy wyjazd misyjny na lądzie. Będziesz miał możliwość uczestniczyć w kursach i szkoleniach, rozwijać talenty, pogłębiać swoją relację z Bogiem i nawiązać przyjaźnie z ludźmi z całego świata. Czeka cię ciężka praca i wiele wyzwań, a także nieopisana radość – zobaczysz jak Jezus zmienia ludzkie życia. Twoje również!

  Pierwszy krok

  Chcesz zobaczyć Logos Hope od kuchni i spróbować służby we wszystkich dziedzinach jego działalności? Umożliwi ci to program STEP, który trwa 3 miesiące!

  Od marzeń do rzeczywistości

  Jeśli czujesz, że Bóg powołuje cię na Logos Hope, porozmawiaj z nami! Odpowiemy na twoje pytania, doradzimy jak sfinansować wyjazd. Kandydaci muszą mieć ukończone 18 lat i znać język angielski na poziomie komunikatywnym.

  Napisz do nas!