80. urodziny założyciela OM – George’a Verwera

Słowa lidera OM skierowane do polskiego kościoła

George Verwer, który pod koniec lat 1950tych wraz z przyjaciółmi zapoczątkował przełomowy ruch misyjny, znany dziś jako OM, 3 lipca obchodzi swoje 80. urodziny. Choć funkcję dyrektora organizacji przekazał następcom, wciąż aktywnie służy, podróżuje po świecie, pisze kolejne książki i mobilizuje Kościół do realizowania Wielkiego Nakazu Misyjnego.

Jako społeczność przyjaciół OM Polska, życzymy mu Bożego błogosławieństwa w każdej dziedzinie życia, wciąż rosnącej miłości do Chrystusa i wielkiej radości z owoców jego służby i życia. Przyłącz się do nas w modlitwie o George’a, jego żonę Drenę, ich dzieci i wnuki.

Z okazji urodzin, zamieszczamy wypowiedź zaczerpniętą z wywiadu z Georgem, przeprowadzonego dla OM Polska w 2014 roku, a obublikowanego w całości w zimowym numerze kwartalnika Idźcie (1/2014). Przesłanie pozostaje aktualne!

George Verwer: „W Polsce wciąż widzimy ogromne potrzeby, szczególnie duchowe. Można by dojść do wniosku, że nie ma sensu wysyłać z Polski misjonarzy zagranicznych. Ale my musimy być posłuszni Słowu Bożemu, nawet gdy mamy wrażenie, że rozwiązania płynące z Biblii nie są szczególnie praktyczne. Gdyby Polski Kościół wysyłał więcej misjonarzy, stałby się wyraźnie zdrowszy.

Nie możemy powiedzieć, że w tym jednym miejscu na świecie nie obowiązują słowa zapisane w Dziejach Apostolskich 1,8. Nie możemy oczekiwać, że to Amerykanie czy Brytyjczycy zrealizują za nas to polecenie. Kościół w każdym narodzie powinien robić w tej sprawie wszystko, co w jego mocy. Mam wrażenie, że w krajach, gdzie Amerykanie są dziś niemile widziani, Polacy mają szeroko otwarte drzwi, by zanieść Ewangelię. Mieszkańcy najbardziej niezewangelizowanych narodów najczęściej niewiele wiedzą o Polsce, pewnie nie poznali nigdy żadnego wierzącego Polaka i fakt, że znajdujecie się poza tym politycznym bałaganem, daje naprawdę niezwykłe możliwości. Oczywiście będzie to wymagało poświęceń, ofiarności. Czasem będzie trzeba coś naprawiać, bywa, że ludzie wracają z misji poranieni od walki…”

 

Złóż życzenia i bądź w kontakcie z Georgem Verwerem: www.fb.com/georgeverwer Przekaż ofiarę na Projekty Specjalne OM koordynowane przez George’a (w tytule: Darowizna na Projekty Specjalne OM)
To ważne. Warto podzielić się ze znajomymi.