Post 2021. Pusty talerz, pełne serce.

Tradycyjne kościoły chrześcijańskie rozpoczęły właśnie okres Wielkiego Postu. Czy próbowałeś kiedyś pościć? Próbowałaś pościć? Z czym kojarzy Ci się post?

Dla wielu post to okres wyrzeczeń, walki z samym sobą. Długa lista rzeczy, których nie wolno lub które należy. Na początku brzmi to ekscytująco, podobnie jak noworoczne postanowienia – jeśli się uda, będę lepszym człowiekiem. Później wychodzi jak zwykle – poczucie porażki i szukanie ulgi od ciężaru, który sami włożyliśmy na swoje plecy.

W tym roku zachęcamy Cię do włączenia się w całkiem inny rodzaj postu. To zaproszenie, by odpocząć u stóp Jezusa, odświeżyć swoje serce i umysł, napełnić je dobrem, prawdą, miłością. Pusty talerz to tylko symbol – będziemy Cię zachęcać do rezygnacji z tego, co niepotrzebne, co przeszkadza i rozprasza.

Przyjdźcie do Mnie wszyscy zapracowani i przeciążeni, ja wam zapewnię wytchnienie.
Ew. Mateusza 11,28

Dołącz do naszej listy mailingowej, a w każdy poniedziałek przez 6 kolejnych tygodni otrzymasz wiadomość pełną biblijnej treści, wskazówek i inspiracji na dany tydzień. Zaczynamy już 22 lutego, możesz dołączyć w ciągu całego okresu postu. Materiały są bezpłatne, zachęcamy do udostępniania znajomym!

 

To ważne. Warto podzielić się ze znajomymi.