TyDZIEŃ za 5 Zł – pomoc dla Jemenu

KLĘSKA GŁODU

W Jemenie od 2016 roku ludzie umierają z głodu. Miliony zwykłych obywateli stały się ofiarami wojny i polityki. Rocznie umiera blisko 50 000 dzieci; z każdym rokiem skala problemu jest jeszcze większa. Kryzys humanitarny w Jemenie ONZ określa „najgorszą od 100 lat klęską głodu na świecie”*.

Statystyki opowiadają tylko część cierpienia ludzi. Resztę zobaczysz w gasnących oczach dzieci, przynoszonych przez głodujące matki do prowizorycznych szpitali. Zobaczysz je na twarzy siedmioletniej Amal, której zdjęcie, opublikowane przez New York Times, wstrząsnęło światem. Amal już nie żyje.

MIŁOŚĆ JEST ODPOWIEDZIĄ

Jednak to nieprawda, że nie da się nic zrobić! Trzy czwarte populacji kraju (22 miliony, z czego połowa to nieletni) wymaga pilnej pomocy. Mają nadzieję, że dotrze do nich na czas. Również Ty możesz im ją zanieść!

W ramach naszych partnerskich projektów humanitarnych w Jemenie, konkretni ludzie, kierowani Bożą miłością, oferują praktyczną pomoc najbardziej potrzebującym. Dostarczają żywność i wodę pitną, zaopatrują szpitale, zapobiegają bezdomności, organizują szkoły. Służą wszystkim, bez względu na religię, wskazując przy tym na źródło nadziei w ich trudnej sytuacji.

CZY MOGĘ COŚ ZMIENIĆ?

Możesz! Każde 100 złotych zapewnia wyżywienie dla całej rodziny przez 1 miesiąc. 200 złotych wystarczy, by szpital przez kolejną dobę mógł przyjmować pacjentów.

TYDZIEŃ ZA 5 ZŁOTYCH

Zapraszamy do udziału w szczególnym rodzaju postu. Od 25 listopada do 1 grudnia (lub w innym, dowolnie wybranym terminie) możesz okazać solidarność cierpiącym, konfrontując się z niedostatkiem i ograniczeniami, które w znacznie bardziej dotkliwy sposób wpływają na ich codzienne życie.

Jak to zrobić? Formuła jest prosta:
– Policz, ile przeciętnie wydajesz tygodniowo na swoje utrzymanie
– Z tej kwoty, zostaw na jedzenie i inne bieżące wydatki 35 zł (5 złotych dziennie)
– Zaoszczędzone środki wpłać na działania humanitarne w Jemenie (np. na konto OM Polska lub przez zrzutkę udostępnioną na naszym fejsbuku)
– Powiedz o tym znajomym, zachęć do udziału w poście, podziel się swoimi refleksjami i wyzwaniami na stronie wydarzenia.

Szczegółowe wskazówki odnośnie tygodnia za 5 złotych będziemy zamieszczać w wydarzeniu na Facebooku.

Możesz też pościć w innej, dowolnie wybranej formie.

PRZEKAŻ POMOC – ZRÓB PRZELEW

MODLITWA O JEMEN

Mieszkańcy Jemenu, w swoim desperackim położeniu, szczególnie potrzebują poczuć i doświadczyć, że Bóg ich kocha, że o nich nie zapomina, że chce im dać ratunek i nadzieję. Módl się razem z nami o przyszłość tego narodu, o wszystkich cierpiących i o tych, którzy ofiarnie niosą im pomoc!

 


* dane za Wikipedią: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kl%C4%99ska_g%C5%82odu_w_Jemenie_(od_2016)

To ważne. Warto podzielić się ze znajomymi.