PILNE! Potrzebni wolontariusze do obozu dla uchodźców w Serbii!

Apel OM Serbia

Misjonarze OM Serbia wraz z grupą wolontariuszy z całego świata, prowadzą służbę wśród uchodźców w obozie w Šid w Serbii, serwując gorącą herbatę. Ten prosty gest przyjaźni czyni ich namiotową kawiarenkę miejscem schronienia, gdzie wędrowcy znajdują troskę i dobre słowo.

Volker Sachse apeluje w ostatnim komunikacie: „Znaleźliśmy się w pilnej potrzebie, ponieważ brakuje wolontariuszy w obozie dla uchodźców w Šid w Serbii. Od 8 stycznia liczba zaangażowanych w służbę spada do krytycznego poziomu. Potrzebujemy Waszej pomocy!”

Oprócz codziennej służby w namiocie herbacianym, OM prowadzi też usługi prania odzieży i ma pozwolenie na prowadzenie tzw. Kina, czyli wyświetlania filmów z chrześcijańskim przesłaniem. To pozwoliło misjonarzom na pogłębienie relacji z uchodźcami, szczególnie z kobietami. Aby kontynuować tę działalność, potrzeba dodatkowo co najmniej dwoje wolontariuszy na każdy dzień.

Jeśli ty sam lub ktoś, kogo znasz, pragnie przyjechać do Šid i służyć w ten sposób Bogu i ludziom, prosimy o możliwie najszybszy kontakt. Możesz poświęcić dla Pana choćby tydzień lub dwa, błogosławiąc serca spragnione nadziei. Ty również zyskasz coś cennego – radość dawania, duchowy wzrost, nowe relacje, cenne doświadczenie. Czekamy na Ciebie!

 

zapytaj o szczegóły

 

To ważne. Warto podzielić się ze znajomymi.