Uchodźcy w Macedonii: Nie możemy być obojętni

Macedonia

Misjonarze OM od wielu lat modlą się o Syryjczyków. Od kiedy cztery lata temu rozpoczęła się w Syrii wojna domowa, kraj opuściła blisko połowa mieszkańców. Szukali schronienia u sąsiadów, a teraz masowo uciekają do Europy. Ludzie ci niewątpliwie potrzebują jedzenia i schronienia, a jeszcze bardziej potrzebują usłyszeć Dobrą Nowinę o Bożej miłości.

Robert Strong, dyrektor OM w Holandii, który koordynuje działania misyjne w odpowiedzi na napływ uchodźców do Europy, wierzy, że to nie tylko kryzys, ale również i szansa. „Ci ludzie stracili wszystko, co mieli, szukają nowego sensu w życiu. Bóg daje nam mnóstwo okazji, by świadczyć o Jego miłości. Nie możemy być obojętni, gdy takie rzeczy dzieją się tuż obok nas”.

Zachęcamy wierzących i całe społeczności do modlitwy o Syrię, uchodźców, władze w państwach europejskich i miłosierdzie ze strony chrześcijan.

OM w Macedonii, który reprezentują polscy misjonarze Magdalena i Jacek Duda, oferuje pomoc potrzebującym, przebywającym w obozach przy granicy grecko-macedońskiej.

Środki finansowe na ten cel można przekazywać na konto OM Polska, podając w tytule:  Ofiara na cele statutowe – pomoc dla uchodźców, OM Macedonia

Chcę pomóc!
To ważne. Warto podzielić się ze znajomymi.