Niesamowita podróż

Ahmet dorastał na wsi w Turcji w muzułmańskiej w rodzinie. Od dziecka nurtowały go głębokie egzystencjalne pytania o sens życia i chęć odkrywania świat poza murami islamu.  Bóg użył tego, by go przyprowadzić do siebie.

Pierwszym etapem były studia w duży mieście, które otworzyły jego oczy na problem ekstremizmu islamskiego. Następnie Ahmet wybrał się do przyjaciela z Ghany. Jego lot miał przesiadkę w Johannesburgu w RPA. Do przyjaciela nigdy jednak nie dotarł, a w RPA spędził 18 lat swojego życia. Tam spotkał chrześcijan, z którymi się zaprzyjaźnił. Poprosił ich, by zabrali go do kościoła i podarowali Biblię. Po siedmiu latach Ahmed świadomie i radykalnie oddał życie Jezusowi.

Pierwsze dziesięć lat służby Ahmeda miały miejsce w RPA i Botswanie. W tym czasie poznał Martina Delange z RPA, który służył wśród Turków we Francji. Na jego zaproszenie Ahmet przeprowadził się do Francji, gdzie służył przez trzy lata wśród swoich rodaków. Jednak w jego sercu dojrzewało pragnienie dotarcia z ewangelią do swojego rodzinnego regionu liczącego 300 tys. ludzi bez dostępu do wspólnoty Chrystusa i ewangelii. Ze wsparciem OM, Ahmet i inni chrześcijanie spędzili kilka tygodni w jego rodzinnej wiosce dzieląc się ewangelią z jej mieszkańcami. Udało im się zbudować relacje z mieszkańcami: czytali razem Pismo Święte, modlili się i uwielbiali Boga z każdą chętną osobą. Misjonarze także zaczęli codzienne studium biblijne z matką i ciocią Ahmeta. Po trzech tygodniach służby, Ahmet poczuł, że Bóg powołuje go do powrotu do rodzinnej wioski. Tak się stało.

Obecnie Boże dzieło się rozrasta w rodzinnych stronach Ahmeta, nawet pomimo panującego przez pewien czas lockdownu spowodowanego pandemią koronawirusa. Wraz ze swoją rodziną Ahmet uczestniczył w studium biblijnym online z inną grupą wierzących z południowo-wschodniej Turcji. Sam Ahmet chce założyć lokalną wspólnotę wierzących oraz gościć misjonarzy, którzy pragną dzielić się ewangelią podczas misji krótkoterminowych.

 

fot. Garret N

To ważne. Warto podzielić się ze znajomymi.