• video

Apel o wsparcie dla Nepalu

Potężne trzęsienie ziemi, jakie nawiedziło Nepal pod koniec kwietnia, przyniosło w tym ubogim kraju nieopisane zniszczenia. Tysiące zabitych, dziesiątki tysięcy pozbawionych dachu nad głową, rannych i kalekich, opłakujących stratę bliskich, osierocone dzieci. Zniszczone miejsca pracy, szkoły, kościoły i ludzie, którzy w krótkiej chwili stracili wszystko, co mieli.

W tych tragicznych okolicznościach dziękujemy Bogu, że służba OM w Nepalu jest dobrze ugruntowana z silnym zespołem misjonarzy, współpracujących z miejscowymi kościołami. Pragniemy za ich pośrednictwem nieść praktyczną pomoc, pocieszenie i uleczenie, Dobrą Nowinę o Jezusie i długofalowe wsparcie w odbudowywaniu normalności. Obecnie misjonarze OM Nepal dostarczają potrzebującym żywność i wodę pitną, oferują wsparcie duszpasterskie i pomagają organizować tymczasowe schronienie. Jednocześnie opracowywane są projekty odbudowy domów i kościołów, a misjonarze kształcą się w zakresie terapii dla osób straumatyzowanych.

Możesz pomóc. Możesz zamienić kubek kawy z twojej ulubionej kawiarni na worek soczewicy dla potrzebującej rodziny. Twoja ofiarność i twoja modlitwa może uratować życie!

Pomagam mieszkańcom Nepalu!
To ważne. Warto podzielić się ze znajomymi.